Oswajanie stresu.
Stres z nowej perspektywy.

 Proces Rozwojowy Online Agnieszki Stein, Sylwii Włodarskiej i Ewy Hajduk-Kasprowicz

20.01 – 20.02.2025 r.

 

100

Pozostała liczba miejsc na procesie

Większość ludzi może opisać swoją relację ze stresem sformułowaniem „to skomplikowane”. Chcemy radzić sobie ze stresem, unikając go, redukując. Boimy się go i uważamy za zagrożenie. Jednocześnie boimy się “bezstresowego wychowania”.

Doświadczamy stresu w codziennych sytuacjach, towarzyszy on nam na każdym kroku. Ciągle słyszymy głosy, że jest go za dużo i że to źle. A jednocześnie w naszej kulturze bardzo popularna jest historia o wartości stresu, cierpienia, wysiłku. Bardzo podejrzliwie traktujemy dążenie do łatwości i komfortu.

 

Dlaczego warto spędzić z nami ten miesiąc, zajmując się stresem?
Życie wiąże się z doświadczaniem stresu. Proces online jest świetnym miejscem, żeby te zawiłości eksplorować i rozplątywać. Żeby oglądać stres od różnych stron. Jako zjawisko w naszej kulturze, ale też jako część naszej biologicznej rzeczywistości i ważną funkcję naszego organizmu.
Proces online jest też miejscem, gdzie można razem uczyć się nowych perspektyw, nowych strategii. Korzystać z nowych narzędzi i rozwijać umiejętności. Można dzielić się swoimi sukcesami, świętować, ale też dostać pomoc, kiedy coś nie działa. Można wymieniać się doświadczeniami i wspierać w trudnych chwilach. Dużo narzędzi radzenia sobie ze stresem w naszym życiu opiera się na umiejętności budowania relacji z innymi ludźmi.

Czym jest proces rozwojowy online?

Proces rozwojowy, który proponujemy, nie jest typowym szkoleniem online. Bardziej przypomina uczestnictwo w warsztacie. Daje przestrzeń na zdobycie wiedzy, refleksję, ale też możliwość zadawania pytań i przeglądania się własnym sytuacjom i wyzwaniom. Daje też możliwość wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się między uczestnikami procesu.

 

Internetowa forma procesu zapewnia jego dostępność i możliwość korzystania z niego we własnym tempie.

Możesz skorzystać z udziału w tym procesie jeżeli:

 

✅ Stresujesz się, że się stresujesz. Próbujesz się stresować mniej i różnie Ci to wychodzi.
✅ Wiesz już, że stres może Cię wspierać, ale nie masz pomysłu jak z tej wiedzy skorzystać.
✅ Chcesz odświeżyć sobie wiedzę o stresie.
✅ Chcesz odkrywać nowe narzędzia dbania o siebie.
✅ Chcesz eksplorować, co w Twoim życiu działa i wymieniać się doświadczeniami z innymi.
✅ Jesteś osobą, którą ciekawi dyskutowanie o stresie, oglądanie go z różnych perspektyw.
✅ Jesteś rodzicem, opiekujesz się kimś i chcesz zadbać o siebie i wspierać swoje dzieci w budowaniu ich relacji ze stresem.
✅ Pragniesz większej elastyczności w radzeniu sobie ze stresem
✅ Wspierasz innych w radzeniu sobie ze stresem, szukasz inspiracji, nowych pomysłów, metod do swojej pracy i do wspierania bliskich.
✅ Lubisz procesy online i masz ochotę na trochę rozwoju w naszym towarzystwie.
✅ Lubisz się rozwijać we wspólnocie.
✅ Szukasz bezpiecznej przestrzeni do praktykowania łagodności dla siebie i uczenia się nowych rzeczy.

Co może się u Ciebie zmienić dzięki wzięciu udziału w procesie?

 

  • Zaczniesz doceniać stres jako sposób, w jaki Twoje ciało dba o Ciebie.
  • Zbudujesz nowe nawyki związane z radzeniem sobie ze stresem.
  • Zrozumiesz lepiej siebie i twoje reakcje stresowe.
  • Doświadczysz tego, jak zmiana relacji ze stresem może Cię odciążyć i ułatwić Ci życie.
  • Zdobędziesz więcej świadomości tego, jakie przekonania masz na temat stresu i jak one działają w Twoim życiu.
  • Nauczysz się rozpoznawać różne stresory działające w Twoim życiu i widzieć te miejsca, gdzie można ich uniknąć lub jak sobie z nimi efektywnie radzić.
  • Odkryjesz te sytuacje, w których dokładasz sobie stresu dzięki swoim działaniom albo podejściu.
  • Odkryjesz, jak dużo masz wpływu na swój stres.

Zrób sobie prezent na Nowy Rok, który pomoże Ci naładować Twoje akumulatory i efektywnie radzić sobie z wyzwaniami.

 

Jakie elementy składają się na proces rozwojowy?

 

 

Grupa FB

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której publikowane będą posty, dedykowane uczestnikom,

Dołączając do procesu, rezerwujesz miejsce dla jednego uczestnika. Jeśli chcesz uczestniczyć w procesie ze swoim partnerem lub partnerką, potrzebujesz wykupić dostęp dla dwóch uczestników (zrobić drugie, oddzielne zamówienie). 

Aktywność w grupie

Aktywność w grupie opiera się na zamieszczanych tam postach, grafikach i cytatach z różnych źródeł, których celem jest pobudzenie do refleksji, przekazywanie wiedzy, wsparcie w zdobywaniu nowych umiejętności, inspiracja do zmiany nawyków i poszerzania perspektywy, a także dyskusja i wymiana doświadczeń uczestników,

 

Grupę i webinaria poprowadzą Agnieszka Stein, Sylwia Włodarska i Ewa Hajduk-Kasprowicz. Organizatorem wydarzenia jest Bartek Stańczyk i Platforma Rozwojowa.

Webinaria

3 webinaria

3 webinaria (czas trwania każdego z nich to 90 minut). W webinarium można wziąć udział na żywo lub odsłuchać później jego zapis. Nagrania webinariów zostaną rozesłane uczestnikom. Gwarantowany czas dostępu do nagrań to dwa lata od daty webinarium.

Terminy webinarów:

      • 21.01.2025 (wtorek) – 20:00, 
      • 28.01.2025 (wtorek) – 20:00, 
      • 11.02.2025 (wtorek) – 20:00

Tematy webinarów:

  1. ABC stresu. Co warto wiedzieć o stresie? O czym warto pamiętać? Stres a stresory. Regulacja i koregulacja. Domykanie reakcji stresowych. Rodzaje reakcji stresowych.

2. Praktyczne narzędzia do radzenia sobie ze stresem. Co to znaczy radzić sobie ze stresem? Czego możemy się nauczyć? Co możemy ćwiczyć? Jak radzić sobie na zimno i na gorąco?

 

3. Z czym wychodzimy w świat? Co możemy robić dla siebie dalej po zakończeniu procesu? Jak wspólnota wspiera w opiekowaniu się sobą i swoim stresem?

 

 

 

Prowadzące

Agnieszka Stein
prowadząca proces

Psycholożka dziecięca, autorka 13 książek i ekspertka w obszarze rodzicielstwa bliskości. Wspiera rodziny w rozwoju emocjonalnym i społecznym, łącząc zrozumienie dla potrzeb dzieci z uważnością na dorosłych. Wspiera też dorosłych w budowaniu karmiących relacji ze sobą i z innymi ludźmi. W swojej pracy wykorzystuje Porozumienie bez Przemocy, Mindfullness, Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach. Wspiera również ludzi w obszarze pracy zawodowej, pomagając im zadbać o siebie i radzić sobie z wyzwaniami.

 

Sylwia Włodarska
współprowadząca proces

Prowadzi coaching oparty na potrzebach (Needs Based Coaching), jest facylitatorką EmotioAid, mediatorką, trenerką komunikacji w procesie certyfikacji CNVC.
Pragnie świata, w którym bezpiecznie się różnić i łatwo dbać o dobrostan. Organizuje Konferencje online „Bliżej potrzeb, Bliżej szczęścia” promującej Porozumienie bez Przemocy, Rodzicielstwo Bliskości i budowanie relacji opartych na otwartości i łagodności.
Wystąpiła na TEDx. Mama trójki, partnerka, przyjaciółka.

 

 

Ewa Hajduk-Kasprowicz
współprowadząca proces

Certyfikowana mediatorka, facylitatorka dialogu i trenerka komunikacji. Specjalizuje się w pracy z konfliktami, relacjami i komunikacją. Wykorzystuje narzędzia Porozumienia bez Przemocy oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jest autorką kart „Jak się dogadać?” oraz twórczynią podcastu „Laboratorium Konfliktu”. W swojej pracy skupia się na wspieraniu ludzi w budowaniu relacji i świadomości siebie poprzez pracę z konfliktem i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych.

Bartek Stańczyk
wsparcie techniczne

Bartek pomoże rozwiązać wszystkie wątpliwości techniczne i organizacyjne.

FAQ - często zadawane pytania.

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania. Naciśnij znak „+” przy interesującym Cię pytania, aby zobaczyć odpowiedź.

Jak długo będą dostępne materiały?

Materiały będą dostępne minimum przez 12 miesięcy od rozpoczęcia procesu. Natomiast aktywność Agnieszki Stein i Moderatorek na grupie będzie przez miesiąc, w którym trwa proces.

Jakie są wymagania techniczne?

Główna część procesu odbywa się w zamkniętej grupie na FB, więc potrzebujesz mieć konto na Facebooku. Jeśli nie masz takiego konta, możesz założyć konto wyłącznie do udziału w grupie. Do grupy nie mogą dołączyć profile firmowe (fanpage), a także profile, w których nie widać imienia.

Webinaria na żywo odbywają się na platformie Webinarjam i można je oglądać na komputerze lub na smartfonie – nie jest potrzebne instalowanie dodatkowego oprogramowania.

Nagrania webinarów będą dostępne na grupie FB oraz na specjalnej platformie – z wersją mp3 do słuchania.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Do każdego zakupu kursu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności. Stawka VAT: 23%. Podana poniżej cena jest ceną brutto.

Czy w procesie mogą wziąć udział 2 osoby (partnerzy)?

Udział dwóch osób wymaga wykupienia dwóch dostępów.

Mam więcej pytań...

Napisz maila na adres: bartek@platformarozwojowa.pl