„Lęk bije wszystko”. Lęk jest emocją najsilniej związaną z przetrwaniem i kiedy się pojawia wszystko inne schodzi na drugi plan. Umiejętności związane z opiekowaniem się swoim lękiem i rozumienie, jak on działa, mogą znacząco podnieść jakość naszego życia, niezależnie od tego, czy sami zmagamy się z dużym natężeniem lęku, czy dotyczy to bliskich nam osób.

O kursie

Chcemy was zaprosić do zaopiekowania się swoim lękiem i pokazać wam narzędzia, które temu służą. Ostatnie dwa lata przyniosły duże nasilenie trudności związanych z lękiem, dlatego myślimy, że ten temat jest bardzo aktualny. Obydwie na co dzień wspieramy naszych klientów w radzeniu sobie z lękiem: Agnieszka jako psycholożka a Joanna jako psychoterapeutka. Widzimy, jak często lęk zdaje się być tajemnicą dla wielu osób, które go doświadczają i jak istotnie może pomóc pewna dawka wiedzy dotycząca lęku i kilka prostych umiejętności.

To, w jakich sytuacjach czujemy lęk i jak na niego reagujemy, jest czymś, czego się nauczyliśmy. A to oznacza, że możemy nauczyć się działać i myśleć inaczej. Opiekowanie się swoim lękiem pomaga nam mieć takie życie, jakie lubimy.

Chcemy Was zaprosić na kurs w trakcie, którego:

 • Będziemy poznawać lęk od strony jego fizjologii, tego jak działają na nasze ciało, myśli i zachowanie.
 • Nauczymy się, jak nie bać się lęku.
 • Będziemy uczyć się działać pomimo lęku.
 • Pokażemy wam, w jaki sposób lęk chce o nas dbać i jak z tego korzystać.
 • Będziemy ćwiczyć praktyczne umiejętności związane z oswajaniem leku.
 • Opowiemy wam, jak wiedza na temat lęku i jego działania może nam pomóc w dbaniu o siebie.
 • Nauczymy was, w jaki sposób można podchodzić do swojego lęku tak, aby nie zabierał z naszego życia różnych okazji.
 • Będziemy wam pokazywać, na co mamy wpływ kiedy, przeżywamy lęk a na co mamy go dużo mniej.

Webinarowy kurs online to:


w skład kursu wchodzą 3 webinaria (nagrania),
W ramach kursu udostępniamy też materiały do pracy własnej w domu.
Uczestnicy otrzymają dostęp do nagrań webinariów na 24 miesiące. Taka formuła umożliwia pracę we własnym tempie (nie przewidujemy grupy FB)

Prowadzące

Agnieszka Stein

psycholog

Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Pracuję z  profesjonalistami w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów). Przez wiele lat obszarem mojej pracy było wspieranie procesu adaptacji.

Jestem autorką książek: „Dziecko z bliska”, „Dziecko z bliska idzie w świat”, „Nowe wychowanie seksualne”, „Akcja adaptacja”, „Potrzebna cała wioska”. 

Joanna Michałowska

psychoterapeutka CBT i ACT

Jestem psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną, miłośniczką terapii behawioralnych trzeciej fali (terapia akceptacji i zaangażowania, terapia dialektyczno-behawioralna, compassion focused therapy), które stanowią bazę moich działań w relacji z klientem. Od siedmiu lat prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, wspieram doraźnie w kryzysowych momentach.

Prowadzę konsultacje i warsztaty dla rodziców. Podstawę mojej pracy z rodzicami stanowi teoria więzi i rodzicielstwo bliskości, porozumienie bez przemocy i przekonanie, że ludzie zawsze radzą sobie najlepiej jak potrafią. Jestem absolwentką szkolenia Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów I i II stopnia prowadzonych przez Agnieszkę Stein. Lubię się uczyć, zbierać doświadczenia, poszerzać i pogłębiać perspektywę. Osoby, które zaszczycają mnie zaufaniem i zaproszeniem do tego, co w nich żywe są dla mnie inspiracją i uczę się od nich/od was odwagi.

 

 

Agnieszka o kursie:

Razem z Joanną mamy za sobą długie godziny rozmów o lęku i opiekowaniu się nim. Mam też doświadczenie wielu webinarów dotyczących lęku i związany z nimi niedosyt. Na pojedynczym webinarze bywa za mało czasu, żeby opowiedzieć o lęku różne rzeczy, które przydałoby się opowiedzieć. Dlatego od dawna marzyłam o tym, żebyśmy we dwie poprowadziły dłuższy proces, dotyczący tego tematu i bardzo się cieszę, że właśnie spełniam to swoje marzenie.

 

Joanna o kursie:

Lęk jest. Jakbyśmy się nie zapierali nogami i rękami, odwracali od niego wzrok, lęk stanowi część naszego ludzkiego doświadczenia. Ma za zadanie chronić nas przed utratą życia, zdrowia i ważnych dla nas spraw. Często bywa jednak tak, że poza ochroną potrafi nam nieźle skomplikować życie. Lubię temat lęku, bo garść wiedzy i kilka umiejętności potrafią dokonać solidnych zmian w jakości życia.

Program kursu

WEBINAR 1 „W jaki sposób lęk wpływa na nasze zachowanie i jak możemy sobie z nim radzić?”

Nagranie

Jedną z najważniejszych funkcji emocji jest motywowanie do działania. Lęk motywuje nas do ucieczki i unikania zagrożeń. Niestety zagrożenia, z którymi stykamy się w naszym współczesnym życiu często są tego rodzaju, że ucieczka nie jest dostępna i zamiast rozwiązywać nasze problemy, mnoży je.

Na tym webinarze będziemy:

 • oglądać jak zmienia się nasze zachowanie pod wpływem lęku,
 • odkrywać sposoby, w jakie możemy pomóc sobie w radzeniu sobie z lękiem za pomocą zmiany swojego zachowania,
 • oglądać różne zachowania, między innymi martwienie się i kontrolę jako zachowania służące zmniejszeniu natężenia lęku,
 • przyglądać się zachowaniom, które mają zmniejszać poziom lęku a często go nasilają albo przedłużają.

   WEBINAR 2 „Co się dzieje w naszych myślach, kiedy doświadczamy lęku?”

   Nagranie

   Nasze umysły prowadzą nieustanny proces nadawania znaczenia rzeczywistości. Układają historię o nas, o innych ludziach i świecie. Sposób, w jaki nauczyliśmy się myśleć o świecie determinuje to, co budzi w nas lęk. Nasze myśli potrafią nacisnąć wielki czerwony guzik z napisem „bój się”. Rozpoznawanie myśli i przekonań związanych z lękiem i umiejętność pracy z nimi pozwala zrobić między myślą i naciśnięciem guzika chwilę przerwy. W tej przerwie jest czas na wybór.

   Na tym webinarze będziemy:

   • uczyć się jak rozpoznawać myśli zapalniki i co z nimi robić,
   • rozmawiać o najpowszechniej występujących lękach: lęku przed odrzuceniem, porażką, oceną, słabością, zerwaniem relacji, pochłonięciem, utratą wolności,
   • poznawać narzędzia opiekowania się sobą w lęku na poziomie myśli,
   • odkrywać przekonania, które wzmacniają lęk i takie, które pomagają sobie z nim radzić.

     WEBINAR 3 „Lęk, ciało i inne emocje.”

     Nagranie

     Emocje mieszkają w ciele, wypełniają je napięciem, luzem, lekkością, ciężarem. Lęk mobilizuje ciało do intensywnego działania. Nawet jeśli siedzimy przy komputerze i martwimy się losami tabelki w excelu, nasze ciała działają dokładnie tak, jakby goniło nas dzikie zwierzę. I im bardziej nie chcemy czuć bijącego szybko serca i przyspieszonego oddechu, tym intensywniej dają o sobie znać. Regulacja emocji to akceptacja tego, jak jest i wsparcie naturalnych procesów wracania do równowagi.

     Na tym webinarze będziemy:

     • poznawać fizjologię lęku, czemu służy i jak się ma do współczesnych lęków,
     • opowiadać, jak opiekować się sobą w silnym lęku,
     • rozmawiać o sytuacjach, kiedy lęk manifestuje się przez ciało,
     • uczyć się regulacji przez ciało za pomocą: akceptacji, uważności, technik oddechowych i mięśniowych,
     • uczyć się domykać cykle stresowe.

       Organizacja kursu

       • Harmonogram:
        • Kurs składa się z nagrań 3 webinarów
        • Uczestnicy otrzymają dostęp do plików PDF do pracy samodzielnej.
        • Następnego dnia jest dostępne nagranie na Platformie Rozwojowej.
        • Dostęp do nagrań i materiałów będzie aktywny przez 24 miesiące.
       • MP3. Nagrania webinarów będą dostępne także w wersji audio – do słuchania.
       R

       3 webinaria (nagrania)

       R

       wersje mp3

       R

       materiały do pracy własnej

       R

       cena 199 zł

       Często zadawane pytania

       Jak długo będę mieć dostęp do materiałów?

       Dostęp do materiałów wideo, mp3 i pdf będzie 24 miesiące po zakończeniu kursu. 

       Jakie są wymaganie techniczne?

       Kurs nie wymaga specjalistycznego oprogramowania. Wystarczy komputer, tablet lub smartfon z dostępem do internetu.

       Czy mogę otrzymać fakturę?

       Do każdego zakupu kursu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności. Stawka VAT: 23%. 

       Mam więcej pytań...

       Napisz na adres kontakt@gosiastanczyk.pl