Kurs Nowe Wychowanie Seksualne
Zapraszamy do udziału w kusie "Nowe wychowanie seksualne". Kurs składa się z nagrań 10 webinarów.
Można dołączyć do całego projektu lub do pojedynczych webinarów.
Zapraszamy,
Agnieszka Stein, Sylwia Włodarska i Kasia Gałązka
o kursie NWS
Nowe wychowanie seksualne
Pomysł kursu dla rodziców dotyczącego seksualności zrodził się doświadczenia pewnego niedosytu. Pojedyncze spotkania czy webinary, które dotyczą seksualności najczęściej nie dają czasu i przestrzeni na to, żeby dokładniej przyjrzeć się tak szerokiemu zagadnieniu, jakim jest seksualność. Rodzice mają wiele pytań, na które szukają odpowiedzi. My chciałybyśmy, oprócz odpowiedzi, dać też okazję do refleksji, szerszego rozumienia poruszanych zagadnień i możliwość przyjrzenia się jak można szukać odpowiedzi na kolejne pytania, które przecież nieustannie będą się w naszym życiu pojawiać.
Chcemy podzielić się z rodzicami naszym podejściem do seksualności, które:
- opiera się na jak najbardziej aktualnej wiedzy, i to nie tylko o dziecięcej seksualności, ale o seksualności w ogóle,
- pokazuje podejście do seksualności, które jest zintegrowane z takim rozumieniem rodzicielstwa i rozwoju dziecka, które na pierwszym miejscu stawia budowanie relacji opartych na równej godności i poczuciu bezpieczeństwa,
- ujmuje seksualność całościowo i wielowymiarowo,
- wspiera dorosłych w towarzyszeniu dzieciom w rozwoju ich seksualności od narodzin do dorosłości,
- pokazuje, jak umiejętności i zasoby, w które wyposażamy dziecko w relacji z nim, służą mu do troszczenia się o swoją seksualność,
- opiera się na zaufaniu do rodzicielskich kompetencji i kompetencji rozwojowych dzieci,
- akceptuje ludzką różnorodność i bierze pod uwagę różnice między ludźmi, różny sposób życia,
- jest skierowane do wszystkich rodziców wszystkich dzieci, bez względu na to, jak przeżywają i wyrażają swoją seksualność,
- porusza temat tego, co rodzice mogą robić ze sobą w spotkaniu z seksualnością dziecka, a nie tylko tego, co robić z dzieckiem,
- daje świadomość, na co macie wpływ w relacji z dziećmi, a na co nie, i pomoże wykorzystać tę wiedzę do wspierania dziecka.
miesięcy rozwoju
webinarów
prowadzące
Prowadząca
Agnieszka Stein
Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.
Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).
Jestem autorką książki „Nowe wychowanie seksualne”, która została wydana w 2018 roku nakładem wydawnictwa Mamania.
Prowadząca
Sylwia Włodarska
Jestem Panią Swojego Szczęścia, mediatorką w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Uczę mówić otwartym tekstem i słuchać z otwartym sercem. Tworzę Konferencję Online dla Rodziców “Bliżej potrzeb, bliżej szczęścia”. Wspieram ludzi, rodziców, nauczycieli i dzieci w budowaniu relacji, komunikowaniu się opartym na równej godności i znajdowaniu rozwiązań, które biorą pod uwagę potrzeby wszystkich zainteresowanych. Prowadzę warsztaty i szkolenia dotyczące komunikacji. Razem z Agnieszką Stein nagrywamy rozmowy na tematy związane z życiem, dbaniem o siebie i budowaniem relacji Pogadanki. Jestem mamą trójki dzieci, które są niewyczerpanym, choć wyczerpującym źródłem inspiracji.
prowadząca
Kasia Gałązka
Jestem trenerką Family Lab, fotografką, mamą trójki dzieci. Prowadzę warsztaty rodzicielskie, między innymi dotyczące seksualności i grupy wsparcia. Szczególnie interesującym mnie zagadnieniem jest edukacja seksualna i w ogóle seksualność człowieka i w tych dziedzinach ciągle się dokształcam. Obecnie jestem studentką Seksuologii praktycznej w SWPS. Prowadzę bloga wrownowadze.blogspot.com.
wsparcie techniczne i administracyjne
Bartek Stańczyk
Zajmuję się kursem od strony technicznej, starając się uczynić korzystanie z niego najprostszym, jak to możliwe. Będę dostarczał Wam linki do webinarów i dbał o „komfort techniczny” Uczestników i Prowadzących. Możecie kierować do mnie pytania i wątpliwości, dotyczące kwestii organizacyjnych i technicznych, pisząc na adres: bartek@platformarozwojowa.pl
Bardzo zależy mi na tym, żebyśmy byli w kontakcie. Jeśli nie otrzymujesz maili po zapisaniu się na kurs, nie czekaj – sprawdź spam/oferty, a jeśli tam nie ma spodziewanego maila, napisz do mnie!
Tematy webinarów
Nasza podróż będzie trwała 10 miesięcy. W każdym z nich, podczas webinarium, przyjrzymy się różnym aspektom seksualności.
Co to jest seksualność?
Webinarium wprowadzające, na którym opowiemy czym jest seksualność i w jaki sposób możemy opiekować się różnymi wątpliwościami dotyczącymi rozwoju dzieci w tej sferze.
Rozmawianie o seksualności
Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?
Granice i asertywność
Jak uczyć dzieci dbania o swoje granice, asertywności i brania pod uwagę granic innych ludzi?
Wstyd i akceptacja
Jak wspierać dzieci w akceptowaniu siebie, swojego ciała i swojej seksualności?
Ciało i zdrowie
Jak wspierać dzieci w troszczeniu się o swoje zdrowie seksualne i o swoje ciała, ze szczególnym uwzględnieniem procesu dojrzewania?
Przyjemność i masturbacja
Co warto, żeby rodzice wiedzieli o masturbacji?
Różnorodność w seksualności
Co warto wiedzieć o różnorodności w seksualności i jak wspierać dzieci w rozwoju w kontekście różnorodności?
Dojrzewanie, nastolatki
Jak wspierać nastolatki w rozwoju, z uwzględnieniem tego jak rozwija się ich seksualność?
Miłość, związki, seks
Co warto wiedzieć o miłości, związkach i seksie, żeby wspierać swoje dziecko w rozwoju?
Bezpieczeństwo, przemoc
Jak rodzice mogą troszczyć się o bezpieczeństwo swoich dzieci i jak mogą uczyć dzieci dbania o ich własne bezpieczeństwo?
Chcesz przeczytać szczegółowy opis każdego webinarium?
Informacje praktyczne o kursie
Zapraszamy Cię do udziału w całym projekcie – w 10 webinarach. Jeśli jednak interesują Cię tylko konkretne tematy, możesz zapisać się na pojedyncze webinarium.
Poniżej znajdziesz linki do zapisów na program.
Po zapisie otrzymasz wiadomość powitalną (od razu po dokonaniu płatności, więc jeśli jej nie masz, napisz od razu na adres bartek@platformarozwojowa.pl.
Jeśli kupiłaś/kupiłeś dostęp do pojedynczego webinarium (a nawet kilku), a chcesz rozszerzyć dostęp do całości, napisz na adres bartek@platformarozwojowa.pl – umożliwimy takie rozszerzenie w korzystnej cenowo opcji.
Cały program NWS
10 webinarów- 10 webinarów
- Dostęp do nagrań
- Dostęp do wersji mp3
- Cena 449 zł
- Materiały dostępne minimum rok od webinaru
Pojedyncze webinaria
cena za dostęp do jednego webinaru- 1 wybrany webinar
- Dostęp do nagrania
- Dostęp do wersji mp3
- Materiały dostępne minimum rok od webinaru
FAQ - często zadawane pytania
Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania. Naciśnij znak „+” przy interesującym Cię pytania, aby zobaczyć odpowiedź.
Jak długo będą dostępne materiały?
Materiały będą dostępne minimum przez 12 miesięcy od rozpoczęcia procesu. Natomiast aktywność Agnieszki Stein i Moderatorek na grupie będzie przez miesiąc, w którym trwa proces.
Jakie są wymagania techniczne?
Webinaria na żywo odbywają się na platformie Webinarjam i można je oglądać na komputerze lub na smartfonie – nie jest potrzebne instalowanie dodatkowego oprogramowania.
Nagrania webinarów będą dostępne na Platformie Rozwojowej – z wersją mp3 do słuchania.
Jeśli zapisujesz się na cały projekt, masz dostęp do grupy na FB. Aby Uczestniczyć w tej grupie wymagany jest normalny profil na FB (nie akceptujemy zgłoszeń profili firmowych, fanpagów oraz profili bez widocznego imienia). Udział w grupie jest opcjonalny.
Czy moge otrzymać fakturę?
Do każdego zakupu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności. Stawka VAT: 23%. Podana poniżej cena jest ceną brutto.
Uwaga – domyślnie faktura wystawia się automatycznie i zawiera nazwę kursu. Jeśli potrzebujesz specjalnej faktury, napisz na adres bartek@platformarozwojowa.pl PRZED zapisem.
Mam więcej pytań...
Napisz na adres bartek@platformarozwojowa.pl